AktualnościGaleria

Piłka nożna chł – Wojewódzka LIC 2017/2018

Wielki sukces odniosła reprezentacja ZSP Parczew w piłce nożnej chłopców podczas Wojewódzkiej Licealiady 2017/2018. Po wielu latach rywalizacji stanęła na podium w zmaganiach Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Lubelszczyzny…
Drogę do sukcesu zaczęli od zwycięstwa w eliminacjach powiatowych 5:2 nad ZS CKR Jabłoń a tym samym kwalifikując się do 1/2 finału woj. – Rejon Biała Podlaska.
W turnieju rejonowym odpowiednio zanotowali (2:0 z ZS Małaszewicze), (2:2 – I LO Radzyń Podlaski),
(2:1 – I LO Łuków) i (1:0 – II LO Biała Podlaska) uzyskując awans do kolejnego etapu rozgrywek
– Finał Wojewódzki.
Na tym poziomie występują Mistrzowie Rejonów czyli 6 drużyn, których podzielono na dwie grupy.
Drużyna ZSP trafiła do grupy z ZSBiO Biłgoraj i ZST Puławy. W pierwszym spotkaniu po nie najlepszym początku, mimo wielu sytuacji bramkowych, jeden błąd i… 0:1 z Biłgorajem. Drugi mecz to walka o wszystko. Parczewianie mieli sporą przewagę i zostawili w pokonanym polu drużynę z Puławy (2:0 po trafieniach Eryka Waniowskiego i Alberta Chomiuka). Walka o medal (ZSEiM Chełm) była niezwykle wyrównana i bardzo zacięta. Prowadzili już 2:0 po trafieniach Wojtka Lewczuka, lecz przeciwnik zdołał się podnieść i doprowadzić do remisu. O tym, kto zdobędzie brązowy medal musiały zdecydować rzuty karne. Jak się później okazało bohaterem drużyny został Mateusz Staniukiewicz.
Wygrali w karnych 4:3…

Brązowi medaliści Wojewódzkiej Licealiady 2017/2018 w piłce nożnej chłopców wystąpili w następującym składzie: Mateusz Staniukiewicz, Wojciech Lewczuk, Bartosz Lewczuk, Albert Chomiuk, Dominik Marczyk, Jakub Delążek, Eryk Waniowski, Krystian Korolczuk i Szymon Majewski.

Chłopaki, należą Wam się Wielkie brawa… 👏
Dziękujemy też za determinację 👍 i wolę walki… 💪

Końcowa klasyfikacja:
🥇ZS 5 Lublin (Rejon VI)
🥈ZSBiO Biłgoraj (V)
🥉ZSP Parczew (I)
4. ZSEiM Chełm (III)
5-6. ZS 2 Tomaszów Lubelski (IV)
ZST Puławy (II)

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Parczewie pragnie podziękować Dyrektorowi SP 3 Parczew – Panu Andrzejowi Turowskiemu za udostępnienie obiektu i pomoc w przeprowadzeniu trzech etapów rozgrywek.

K o m u n i k a t    k o ń c o w y
Piłka nożna chłopców Wojewódzka LICEALIADA 2017/2018
boisko Orlik SP 3 w Parczewie, przy ul. Spółdzielcza 7, 26.04.2018

Dodaj komentarz